Bauskas Sv. Gara baznīca Kurzemes hercogistes mākslas attīstībā

Fragments no Rundāles pils muzeja direktora Dr. art. h.c. Imanta Lancmaņa lekcijas "Bauskas pilsētas nozīme Kurzemes hercogistes mākslas attīstībā" Bauskas pilī 2012. gada 15. februārī.

Lasīt tālāk...

Baļķu pludināšana Mēmelē un 1928. gada plūdi

Mēmele jau kopš sendienām tika izmantota kokmateriālu pludināšanai no upes augšteces mežiem. Daļa baļķu palika Bauskā, bet vairums aizceļoja tālāk pa Lielupi līdz Jelgavai un Rīgai. 1928. gada lietainajā vasarā izveidojās baļķu sastrēgums pie tilta, kas izraisīja lielākos plūdus pilsētas vēsturē.

Lasīt tālāk...

Atradumi baznīcas smailē

2007. gada oktobrī Bauskas ev.lut. Sv. Gara luterāņu baznīcas torņa jumts pieredzēja koka konstrukciju un dakstiņu nomaiņu. Pie reizes tika noņemts torņa smaili noslēdzošais gailis un lode, lai arī tos atsvaidzinātu. Atverot ložu sacaurumoto sfērisko lodi, tajā atradās no vara izgatavota un aizlodēta cilindriska kapsula.

Lasīt tālāk...

Pilsētas tiesības, zīmogs

Lietpratēju vidū nav rimuši strīdi par to, kad īsti Bauskai piešķirts pilsētas statuss. Šī strīda iemesls ir vienkāršs: pagaidām nav atrasts dokuments, kurā būtu minēts, vai kāds no Kurzemes hercogiem, kā arī Polijas karaļiem būtu dāvājis pilsētai savas tiesības.

Lasīt tālāk...