VIII Pagalmu svētki un VI Putras godēšana Bauskas vecpilsētā

Šī gada 8. septembrī Bauskas vecpilsētā norisināsies VIII Pagalmu svētki un VI Putras godēšana, kur aizraujošā veidā būs iespēja iepazīties ar vecpilsētas pagalmiņiem, kā arī nobaudīt dažādu garšu putras. Līdztekus Rātslaukumā, kādreizējā Bauskas centrālajā tirgus laukumā, gaidāma varena andele Zemgales dižtirgū, kur pulcēsies ap 80 mājražotāju, amatnieku un citu preču tirgotāju no visas Latvijas.

Pagalmu un Putras svētkiradīti ar ieceri pievērst sabiedrības uzmanību kultūrvēsturiskajam mantojumam Bauskas vecpilsētā, aizdomāties par tā saglabāšanas nozīmību, kā arī atgriezt vecpilsētā rosību. Šogad svētku ietvaros atdzīvosies 20 pagalmiņi, kuros gaidāmas dažnedažādas izglītojošas, radošas, aktīvas un izklaidējošas nodarbes.

SIA “Cortex” veterinārās aptiekas pagalmā caur krāšņiem un aizraujošiem eksperimentiem būs iespēja paraudzīties uz zinātni no jauna skatu punkta interaktīvā šovā no “Laboratorium.lv”,“Kultūras pagalmā” notiksBauskas novada amatiermākslas kolektīvu koncerts “Putra kājas apāvusi pašā Bauskas viducī”, Strautnieku ielā, skatu laukumā pie Mēmeles, tiks atklāts biedrības “Meistars Gothards” projekts “Sarunas pie upes”, tāpat arī citos pagalmiņos gaidāmas dažādas jautras, izglītojošas un aizraujošas aktivitātes.Līdztekus dažādajām norisēm apmeklētāji būs aicināti sniegt palīdzīgu roku līdzcilvēkiem, iesaistoties svētku ietvaros plānotās akcijās. Pestīšanas armijas Bauskas korpusa pagalmā gaidāma ziedojumu akcija “Būsim līdzās”, kur apmeklētāji aicināti ziedot tīras un nesaplēstas bērnu un mazuļu drēbītes, rotaļlietas, grāmatas un citas noderīgas mantas. Savukārt Sociālā dienesta pagalmā notiks radošas aktivitātes “Par un ap ābolu”, kur ikviens būs aicināts iesaistīties kādā no ābolu ievārījuma sagatavošanas posmiem akcijā “100 burciņas labdarībai”.

Pagalmiņi viesus gaidīs no pulksten 11.00 līdz 16.00 pēcpusdienā, savukārt Zemgales dižtirgū interesenti varēs iepirkties no plkst. 10.00 – 17.00. Tirgotāju piedāvājuma klāsts gaidāms plašs – maize, vīns, siers, zivis un citas pārtikas preces, rokdarbi, amatnieku izstrādājumi, apģērbi, rotas, saimniecībā noderīgas lietas, kā arī citas interesantas preces.

Jau sesto gadu svētku ietvaros notiks arī putras godēšana. Pulksten 14.00 vairumā pagalmu tiks pasniegtas Latvijā iecienītas putras, kuru garšu dažādību varēs nobaudīt ikviens svētku apmeklētājs. Svētku klāstā būs kviešu putraimi ar sviestu, grūbu putra ar dārzeņiem, mannas putra ar ievārījumu, šķelto zirņu putra ar žāvētu gaļu, auzu pārslas ar medu, uzputenis, kā arī citi putru veidi.

Kā jau ierasts, arī šogad svētku apmeklētāji varēs piedalīties loterijā. Šajā gadā uz pasākuma kartes jāiegūst deviņu pagalmu apmeklējumu apliecinoši spiedoga nospiedumi, no kuriem pieci ir apmeklētāju brīva izvēle, bet četri pagalmi jāapmeklē obligāti – PII “Zīlīte”, Sociālais dienests, atpūtas laukums Dambja ielā, kā arī “BusinessBag” projekta telts, kas atradīsies rātslaukumā. Aizpildītās kartes līdz plkst. 16.00 jāiemet loterijas kastē Bauskas tūrisma un informācijas centrā. Izlozes sākums pulksten 16.05 Bauskas rātslaukumā.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Lujāne
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Bauskas Kultūras centrs

Iet atpakaļ