VI Pagalmu svētki un IV Putras godēšana Bauskas vecpilsētā

VI Pagalmu svētki un IV Putras godēšana Bauskas vecpilsētā 2016. gada 10. septembrī no plkst. 9 līdz 15.

Putra no plkst. 14 līdz kamēr katli tukši, lai nākamajā dienā labs laiks.

Lai piedalītos LOTERIJĀ, iedzīvotājiem, apmeklējot pagalmus, jāiegūst spiedogu nospiedumi uz pasākuma kartes. Kopskaitā jāiegūst 9 spiedogu nospiedumi. Seši pagalmi, kuros tos saņemt, ir iedzīvotāju brīva izvēle, taču trīs pagalmos spiedogu nospiedumi jāiegūst obligāti – Bauskas pilsētas pamatskolas pagalmā, SIA «Cortex» veterinārās aptiekas pagalmāun veikala un autoservisa «Palīgs tavam auto» pagalmā.

Pasākuma kartes varēs saņemt katrā pagalmā, kas uzņem viesus. Spiedogotās kartes jāiemet loterijas kastē Bauskas tūrisma informācijas centrā līdz plkst. 15. Loterijas izlozes sākums plkst. 1505 Rātslaukumā.

Bauskas slimnīcas pagalmā (Dārza ielā 7/1)

plkst. 9 – 12 – «Esi vesels Bauskā!». Vērtīgi padomi un praktiskas iemaņas, kā parūpēties par savu veselību pašam. Rehabilitācija. Medicīna. Mutes veselība. Kā pareizi sākt dienu – rīta vingrošana diplomēta fizioterapeita vadībā. Iespēja saņemt fizioterapeita individuālu konsultāciju. Nūjošana – darīsim to pareizi un ar prieku! Zemgales mutes veselības centrs. Asinsspiediens, cukurs, holesterīns – ko par tiem saka Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes studenti.

plkst. 10 – 14«Ziedo asinis un dāvini dzīvību!». Valsts asinsdonoru centra donoru autobuss. Visi laipni aicināti, svinēt svētkus ziedojot. Informācija, ja esi nolēmis kļūt par donoru - www.vadc.lv

Kafejnīcas «Tornis» pagalmā (Rīgas ielā 30)

plkst. 12 – 15 – spēkavīru izklaides.

Bauskas pilsētas pamatskolas pagalmā (Rīgas ielā 32)

plkst. 12 – 15 – bērnu darinājumu rudens tirdziņš, prāta, roku un sportiskās aktivitātes.

Tirdzniecības nama «Kvēle» un «Ģimenes studijas» pagalmā (Plūdoņa ielā 48)

plkst. 12 – 15 – «Mazs vai liels – vesels un stiprs!». «Ģimenes studijas» veselīgas, sportiskas un izzinošas aktivitātes visai ģimenei.

Tirdzniecības nams «Kvēle» ATVER LIELO DRĒBJU SKAPI. Mākslīgo telpaugu un ziedu kompozīciju izstāde.

PII «Pasaulīte» pagalmā (Saules ielā 8)

plkst. 12 – 15 – «Ciemos pie Dižozola Rūķa» – iespēja baudīt rūķu viesmīlību un gardo cienastu Rūķu saldo putru.

Trušu pilsētiņa «Pilsmuižkungi» vecpilsētā – Trušu pilsētiņas iemītnieki pilsmuižkungi garauši un to draugi ļaus par sevi priecāties un radīs patīkamu gaisotni bērnudārza pagalmā.

Mākslinieku dārzā (Saules ielā 4)

plkst. 12 – 15 – «Mākslas dārzā Code skan!».

SIA «Cortex» veterinārās aptiekas pagalmā(Plūdoņa ielā 36/1)

plkst. 12 – 15«Veterinārais pagalms ar, par un ap dzīvniekiem». Viesos draugi ar ieviņām, kazām un zirgiem. Veterināras un muzikālas aktivitātes.

Rātslaukumā (Rātslaukumā 1)

plkst. 12 – 15 – «Baudi Bauskā» jeb gardēžu pagalms – ar gaļu, sieru, maizi un citiem labumiem iepazīstinās un labumus nobaudīt piedāvās mājražotāji no Bauskas, Vecumnieku, Tērvetes, Dobeles, Jelgavas u. c. novadiem, tīkamo kārumu varēs iegādāties.

Dreņģera pārtikas preču un vīna veikals.

Tirdzniecības marku «Kronis» un «Rundāle» produktu degustācija un pārdošana.

Amatnieku tirgus.

no plkst. 13PUTRAS GODĒŠANA

Bauskas Rātsnama sumināšana 400 gadu jubilejā – Rātes putras godēšana Elmāra Taņņa un «Īsto latvju saimnieču» virsvadībā.

«Novada putra » – pašvaldības darbinieki aicina uz putras baudīšanu un kustīgām aktivitātēm, kurās būs iespēja gan parādīt zināšanas, gan, iespējams, uzzināt ko jaunu par Bauskas novadu.

Salonā «Meistars Gothards»

plkst. 12 – biedrības «Bauskai un mūzikai» projekta «Muzicē un priecīgs audz!» muzikāli radošā meistarklase.

Bauskas tūrisma informācijas centrā

LOTERIJAS KASTE

plkst. 12 – 15Bauskas Rātsnamam – 400. Bauskas Rātsnama interjera apskate plkst. 10.30; 11.00; 11.30; 12.00; 12.30; 13.30; 14.00, 14.30., pulcējoties pie Rātsnama. Vienlaikus rindas kārtībā tiks ielaistas 25 – 30 personas.

SVĒTKU NOSLĒGUMS plkst. 1505 – noslēguma loterija.

Bibliotēkas pagalmā (Kalna ielā 18)

plkst. 12 – 15«Cipari nav pipari – nāc un izdari!». «Maģiskā aka». «Jautrie cipariņi». «Skaitļu dancis». «Ciparotās mīklas». «Viens, divi šurpu – turpu!». «Trīs, četri augšā – lejā!». «Fitness» biznesa attīstīšanai.

Amatnieku sētā (Bauskas BJC, Kalna ielā 14)

plkst. 12 – 15 «Gāžam podus!» amatnieku sētā. Radošās darbnīcas lieliem un maziem, amatnieku prasmju paraugdemonstrējumi.

Biedrības «Aspazija» čaklās rokdarbnieces. PAINT ECO – Izkrāsosim pasauli zaļu kopā!

Velosētas pagalmā (Kalna ielā 12)

plkst. 12 – 15 dzirnavu, viesnīcas, restorāna «Rožmalas» saimnieki piedāvās – «Tā aug putra» – atpazīsti putras sastāvdaļas dažādās augšanas stadijās. Stāsts un darbošanās ar dažādiem graudiem un graudu produktiem, radošās darbnīcas.

Iespēja iegādāties garšīgos «Rožmalu» cepumus, pīrāgus, plātsmaizi, groziņus un citus gardumus.

Ziedu veikala «Rozīte» pagalmā (Plūdoņa ielā 26)

plkst. 12 – 15 – «Ziedzāļu burvība un dziednieciskais spēks» – zāļu sievas Zeltītes Kavieres stāsti un noderīgi padomi par ārstniecības augiem un garšaugiem. Iespēja iegādāties tējas un garšvielu maisījumus no Vidzemē un Zemgalē augušiem, audzētiem un lolotiem augiem.

TĒJA.

Veikala un autoservisa «Palīgs tavam auto» pagalmā (Plūdoņa ielā 24/3)

plkst. 12 – 15Rīgas Motormuzeja filiāle Bauskā. Foto retro spēkratā.

Bauskas Svētā Gara baznīca (Plūdoņa ielā 13a)

plkst. 12 – 15Dr. art. h. c. Imanta Lancmaņa videolekcija «Bauskas pilsētas nozīme Kurzemes hercogistes mākslas attīstībā 16. – 18. gs.».

Bauskas muzeja pagalmā (Kalna ielā 6)

plkst. 12 – 15 – «Vārīšanās!». Kamēr katlā vārās, tikmēr pagalmā virpuļo un mutuļo radošas un intelektuālas izklaides lieliem un maziem. Vēderpriekam bukstiņbiezputra ar speķi.

IU «Novads» pagalmā (Rīgas ielā 5d)

plkst. 12 – 15 – «Dejo diegs ar adatiņu!».

Bauskas Sv. Sakramenta katoļu baznīcā (Katoļu ielā 2)

plkst. 12 – 15 laipni aicināti ielūkoties baznīcā un baznīcas dārzā (bez spiedoga).

 

 

Iet atpakaļ