Vēsturisko koka logu aprūpes un restaurācijas meistarklase Bauskas vecpilsētā

No šā gada 6. oktobra līdz 10. oktobrim Bauskas amatniecības un mākslas centrā „Bauskas skapis” notika vēsturisko koka logu aprūpes un restaurācijas meistarklase Bauskas vecpilsētā.

Meistarklasi organizēja biedrība „Bauskas vecpilsēta”, pateicoties Valsts kultūkapitāla fonda finansiālam atbalstam. Meistarklase norisēja kā teorētiskas un praktiskas nodarbības ēku īpašniekiem, iedzīvotājiem un citiem interesentiem, kuru īpašumā, apsaimniekošanā vai lietošanā ir ēkas ar vēsturiskiem būvgaldniecības elementiem, radot iespēju paplašināt zināšanas un praktiskas iemaņas koka logu, to dekoru un detaļu saglabāšanā, kopšanā un atjaunošanā.  Praktisko nodarbību laikā tika sakoptas un daļēji restaurētas 19. gs. loga četras vērtnes un divi slēģi no ēkas Bauskā, Rīgas ielā 22 a bijušais Zirgu pasts, kas ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis valsts aizs. Nr. 8659, datējums19.gs 1. puse.

Meistarklasi vadīja biedrības „Nākotne pagātnei” vadītājs, restaurators Jānis Tolpežņikovs un SIA „Koka darbnīca” restauratore Ieva Zilberte.

Meistarklases ietvaros Bauskas amatniecības un mākslas centrā „Bauskas skapis” notika vēsturisko ēku eksperta, arhitekta Jura Zviedrāna lekcija „Vēsturisko koka logu saglabāšana un filozofija”.

Paldies, PAINT ECO komandai par semināru "Lineļļas krāsu izmantošana restaurācijā" un atbalstu!

 

Organizē biedrība „Bauskas vecpilsēta”

Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds

Iet atpakaļ