Sakopts pagalms Pasta ielā 5

Biedrības „Bauskas vecpilsēta” iniciatīvas grupa „Mēs vēlamies – mēs varam!”, pateicoties biedrības „Bauskas rajona lauku partnerība” un KNHM fonda atbalstam un piešķirtajam finansējumam, ir realizējusi jaunu gājēju celiņu ieklāšanu nama Pasta ielas 5 pagalmā, pilnībā nomainot iepriekšējo, bojāto un daļēji sairušo celiņu segumu. Projektu ir izdevies īstenot kā sākotnēji plānots un pat par vairākiem kvadrātmetriem palielināt sakopto teritoriju.

Nama iedzīvotāji pilnībā demontēja veco gājēju celiņu segumu un izveda būvgružus. Lai sagatavotu pamatni jaunā seguma ieklāšanai, to nācās izrakt 50 cm dziļumā, tad piepildīt ar smiltīm, blietēt, līdzināt. Kā pirmās tika ievietotas un iebetonētas celiņa apmales. Pirms bruģa ieklāšanas pamatne tika vēlreiz pildīta ar smilti un granti blietēta, līdzināta. Ieklāts bruģis.

Padziļinot pamatni un novācot sairušo celiņu segumu, atklājās vecais, daļēji saglabājies akmens bruģis, to nācās izņemt. Šeit iedzīvotāji saskatīja iespēju palielināt sakopto teritoriju, kas iepriekš projektā nebija plānota. Proti, izmantot vecā bruģa akmeņus un no iepriekšējā seguma atlasītās vēl lietojamās ielu flīzes un ieklāt tās vēlreiz. Kad bruģēšanas darbi bija pabeigti, bija jāsakārto jaunajam gājēju celiņam pieguļošās puķu dobes un grantētā braucamā daļa.

Projekta grupa strādāja vienoti. Brīvdienās visi kopā, darbadienās katrs atrada laiku pirms vai pēc darba. Strādājot komandā tika atrisināti jautājumi, kurš ko var aizvest, kurša atvest, kurš vajadzīgo instrumentu sagādāt.

Ar projektu palīdzību realizētais darbs ir pozitīvi ietekmējis pilsētas iedzīvotājus un tās viesus.

Par sakopto pagalmu ir nācies dzirdēt tikai labus vārdus un uzslavas nama iedzīvotājiem.

Tie, kuri atceras kā pagalms izskatījās vēl četrus gadus atpakaļ, ir pārsteigti par pārvērtībām.

Pagalms tiek fotografēts, kā arī cilvēki labprāt ienāk pagalmā, lai papriecātos par jaunajiem celiņiem, ziediem un saimnieču pašrocīgi veidotiem dekoriem.

 

Par būtiskāko projekta „Sabiedrība ar dvēseli” realizācijas laikā uzskatām to, ka iedzīvotāji ir kļuvuši atsaucīgi, saliedēti un gatavi ieguldīt darbu, lai realizētu jaunus projektus.

Mēs tagad jūtam savu - Pasta ielas 5 kopienas dvēseli!

 

Sagatavoja Ieva Bronko-Pastore, Edīte Auziņa

Biedrība "Bauskas vecpilsēta"

Iet atpakaļ