V Pagalmu svētki un III Putras godēšana Bauskas vecpilsētā

V Pagalmu svētki un III Putras godēšana Bauskas vecpilsētā 2015. gada 12. septembrī no plkst. 12 līdz 17.

Putra no plkst. 13 līdz kamēr katli tukši, lai nākamajā dienā labs laiks.

 

SVĒTKU NOSLĒGUMS Kinoteātrī „Uzvara”. Kultūras programma „Mijkrēslis ar karaļiem” atskats uz kultūras vērtībām kino un mākslā. Dokumentāla videodarba - interviju ar bijušajiem kinoteātra darbiniekiem pirmizrāde „Sarunas par Bauskas kinoteātri „Uzvara” par kino kā mākslu un dzīvi Bauskā”. Kino zinātnieka Agra Redoviča kino lekcija un kino programma „Mijkrēslis ar karaļiem” - mēmais kino ar 3 neapstrīdamiem komiskā žanra karaļiem - Basteru Kītonu /Keaton/ (1895-1966), Haroldu Loidu /Lloyd/ (1893-1971), Čarliju Čaplinu /Chaplin/ (1889-1977). Kino muzikālais pavadījums – tapieris Gints Žilinskis.

 

Lai piedalītos LOTERIJĀ, iedzīvotājiem apmeklējot pagalmus jāiegūst spiedogu nospiedumi uz pasākuma kartes. Kopskaitā jāiegūst 9 spiedogu nospiedumi. Seši pagalmi, kuros saņemt spiedogu nospiedumus, ir iedzīvotāju brīva izvēle, taču trīs pagalmos spiedogu nospiedumi jāiegūst obligāti – Bauskas pilsētas pamatskolas pagalmā, SIA „Cortex” jaunatvērtās veterinārās aptiekas pagalmāun Sociālā dienesta pagalmā.

Pasākuma kartes varēs saņemt katrā pagalmā, kas uzņem viesus. Spiedogotās kartes jāiemet loterijas kastē Bauskas tūrisma un informācijas centrā līdz plkst. 15. Loterijas izlozes sākums plkst. 1505 Rātslaukumā.

Kafejnīcas „Tornis” pagalmā (Rīgas ielā 30)

plkst. 12 – 15 – būs spēkavīru izklaides– zābaka mešana un izturības pārbaude - lekšana ar lecamauklu.

PUTRAS GODĒŠANA – PLOVS.

Bauskas pilsētas pamatskolas pagalmā (Rīgas ielā 32)

plkst. 12 – 15 – būs bērnu darinājumu rudens tirdziņš, prāta, roku un sportiskās aktivitātes.

PUTRAS GODĒŠANA – POLENTA.

Tirdzniecības nama „Kvēle” un „Ģimenes studijas” pagalmā (Plūdoņa ielā 48)

plkst. 12 – 15 – „Mazs vai liels – vesels un stiprs!”. „Ģimenes studijas” veselīgas, sportiskas un izzinošas aktivitātes visai ģimenei!

„Ģimenes lietu tirdziņš” - iespēja pārdot un nopirkt lietotas, maz valkātas, nelietotas bērnu drēbes, apavus, grūtnieču drēbes, rotaļlietas un citas preces bērniem! Tirgotājiem jāpiesakās pa tel. 28333266!

Tirdzniecības nams „Kvēle” ATVER LIELO DRĒBJU SKAPI – viss par PUSS CENU!

PUTRAS GODĒŠANA – NEPARASTĀ PUTRA ĢIMENEI.

PII „Pasaulīte” pagalmā (Saules ielā 8)

plkst. 12 – 15 – „Ciemos pie Dižozola Rūķa” – iespēja baudīt rūķu viesmīlību!

Trušu pilsētiņa „ Pilsmuižkungi” vecpilsētā – Trušu pilsētiņas iemītnieki pilsmuižkungi garauši un to draugi ļaus par sevi priecāties un radīs patīkamu gaisotni bērnudārza pagalmā.

PUTRAS GODĒŠANA – MANNĀ PUTRA.

Mākslinieku dārzā (Saules ielā 4)

plkst. 12 – 15 – Lielā Murzas krāmu tirgus jeb labu lietu andele –turpināsies ziedojumu vākšana Magno Kavallo jeb Lielā Murzas skulptūras izveidei Bauskā.

plkst. 13 – 14 – Senlietu izsole.

Par omulību tirgū gādās leijerkastnieks. Arī šoreiz Lielā Murzas tirgū būs iespēja tikties ar visu gudro magu, lai ieskatītos nākotnē.

PUTRAS GODĒŠANA – ZIRŅU PUTRA AR SVIESTU.

SIA „Cortex” jaunatvērtās veterinārās aptiekas pagalmā (Plūdoņa ielā 36/1)

plkst. 12 – 15 – "Lai vesels tu pats un tavs zvērs!". Dakteris četrkājaiņiem, kam nepieciešams, apgriezīs nagus un iemācīs arī dzīvnieku saimniekus kā tas darāms. Sarunas par un ap zvēriem un to veselību. Varēs izmēģināt un sev iegādāt "Zirga spēku" un "Govs veselību".

Pagalma saimnieku draugi no "Dabas zirgiem" stāstīs par veselīgu ēšanu un veselīgas sadzīves ķīmijas lietošanu, kā arī būs šo „ekolietu” tirdziņš. Pati  „Dabas zirgu” saimniece uzspēlēs ieviņas - brīnišķīgi skaistu un senu mūzikas instrumentu, kuru tikai entuziasti tur pie dzīvības.

Rātslaukumā (Rātslaukumā 1)

plkst. 12 – 16 – „Baudi Bauskā” jeb gardēžu pagalms – ar gaļu, sieru, maizi un citiem labumiem iepazīstinās un labumus nobaudīt piedāvās mājražotāji no Bauskas, Vecumnieku, Tērvetes, Dobeles un Jelgavas novadiem, tīkamo kārumu varēs iegādāties.

Dreņģera pārtikas preču un vīna veikals.

Tirdzniecības marku «Kronis» un «Rundāle» produktu degustācija un pārdošana.

Amatnieku tirgus.

plkst. 1505 – 1545  – noslēguma loterija.

Bauskas tūrisma informācijas centrā (Rātslaukumā 1)

plkst. 12 – 15 – šoreiz svēršanās un mērīšanās ar “mīļummetru”. Uzzini, kas ir “mīļummetrs”, ko un   kā ar to mēra. Mērīsim sievietes bez maksas, ja vēlēsies rakstisku   apliecinājumu – būs jāiegādājas tā kartiņa vai t.s. “mīļummetrs”.

LOTERIJAS KASTE

Bibliotēkas pagalmā (Kalna ielā 18)

plkst. 12 – 15 – „Mainies uz augšu!”. Viss par biznesu: Biznesa taka, Biznesa soļi, Biznesa zelta graudu skaļie lasījumi, Jauno uzņēmēju kaltuve, Veiksmīgais baņķieris, Laimes aka, radošā darbnīca “Veca dziesma jaunās skaņās” un citi izaicinājumi …

PUTRAS GODĒŠANA – MAINĪGĀS VIRAS BAUDĪŠANA.

Amatnieku sētā (Bauskas BJC, Kalna   ielā 14)

plkst. 12 – 15 – „Braucam auzās!” amatnieku sētā. Radošās darbnīcas lieliem un maziem. Latvijas un Lietuvas amatnieku prasmju paraugdemonstrējumi.

Iespēja iepazīties ar Iecavas uzņēmuma SIA „Linum color” dabīgajām lineļļas pernicas krāsām, beicēm ,vaskiem. Konsultācijas.

PUTRAS GODĒŠANA – AUZUPUTRA.

Velosētas pagalmā (Kalna ielā 12)

plkst. 12 – 15 – Mīļi viesi – dzirnavu, viesnīcas, restorāna „Rožmalas” saimnieki piedāvās izmēģināt spēku un veiklību veicot Rožmalu uzdevumus - vīriešu spēka pārbaude - graudu maisu celšana, sieviešu pirkstu veiklības pārbaude - monētu lasīšana no graudiem, bērnu atjautības pārbaude - mīklu minēšana un graudu maisiņu meklēšana pagalmiņā.

Izveicīgākajam uzdevuma veicējam īpašā balva – Rožmalu kliņģeris. Balva tiks pasniegta Rātslaukumā loterijas izlozes laikā.

Iespēja iegādāties garšīgos Rožmalu cepumus, pīrāgus, plātsmaizi, groziņus un īpašo svētku kūku… kafiju,tēju.

PUTRAS GODĒŠANA – GRŪBU PUTRA.

Ziedu veikala „Rozīte” pagalmā (Plūdoņa ielā 26)

plkst. 12 – 15 – „Ziedzāļu burvība un dziednieciskais spēks” – zāļu sievas Zeltītes Kavieres stāsti un noderīgi padomi par ārstniecības augiem un garšaugiem. Iespēja iegādāties tējas un garšvielu maisījumus no Vidzemē un Zemgalē augušiem, audzētiem un lolotiem augiem.

TĒJA.

Veikala un autoservisa „Palīgs tavam auto” pagalmā (Plūdoņa ielā   24/3)

plkst. 12 – 15 – tikšanās ar draugiem no Rīgas Motormuzeja filiāles Bauskā. Būs foto stūrītis pie sena auto. Iespēja pieaugušiem un bērniem uzzināt tehniskas lietas, ko remontējot un pielabojot pašu spēkiem, par automobīļiem senākos laikos un to īpatnībām.

Bauskas Svētā Gara baznīca (Plūdoņa ielā 13a)

plkst. 12 – 15 – laipni aicināti ielūkoties baznīcā (bez spiedoga)

Bauskas muzeja pagalmā (Kalna ielā 6)

plkst. 12 – 15 – "Lai būs putra, kāda putra...bet putra būs un vēl divas!" - muzejiskas izdarības omulīgā gaisotnē. Muzeja pagalmā viesosies draugi no Šilutes muzeja (Lietuva) ar savu putru un kafeju.

PUTRAS GODĒŠANA – BUKSTIŅBIEZPUTRA AR SPEĶI. ŠILUTES MUZEJA PUTRA.

IU „Novads” pagalmā (Rīgas ielā 5d)

plkst. 12 – 15 – „Lupatiņa pie lupatiņas”.

Bauskas Sv. Sakramenta katoļu baznīcā (Katoļu ielā 2)

plkst. 12 – 15 – laipni aicināti ielūkoties baznīcā un baznīcas dārzā (bez spiedoga).

Atpūtas laukumā Dambja ielā

plkst. 12 – 15 – „Īstas latvju saimnieces” – saimnieces no Latvijas skaistākajām un lepnākajām lauku sētām. Saimnieces viesos uzņems apskates saimniecības „Vaidelotes” saimniece Daira Jātniece.

PUTRAS GODĒŠANA – ZEMGALES, VIDZEMES, KURZEMES UN LATGALES PUTRU PUTROŠANĀS.

plkst. 12 – 15 – Dzīvnieku audzētāju biedrība „AKO”. Adoptēto dzīvnieku dzīves stāsti. Šķirnes suņu konkurss. Konkurss - suns skatītāju simpātija. Konkurss ģimenēm. Zīmējumu konkurss „Mana mīluļa zīmējums”. Nāc ar savu mīluli un piedalieties konkursā „Ko tu proti?”.

plkst. 13 - Suņu parāde.

plkst.14.45 - Izstādes čempionu godināšana

Ja vēlaties, lai taptu zināms arī Jūsu adoptētā dzīvnieka dzīvesstāsts, lūdzu pieteikties pa tālruni 26759466.

 

Sociālā dienesta pagalmā (Rūpniecības ielā 7)

plkst. 12 – 15 – Jautrā "Aspaziju" kamola tīšana - čaklo rokdarbnieču rotu un citu aksesuāru izstāde. Būs iespēja iegādāties dažādus rokdarbu izstrādājumus.

SVĒTKU NOSLĒGUMS

Kinoteātrī „Uzvara” (Kalna ielā 7)

plkst. 12 – 17 – kultūras programma „Mijkrēslis ar karaļiem” atskats uz kultūras vērtībām kino un mākslā.

plkst. 12 – 15.55 – „Sarunas par Bauskas kinoteātri „Uzvara”, par kino kā mākslu un dzīvi Bauskā” dokumentāla videodarba - interviju ar bijušajiem kinoteātra darbiniekiem pirmizrāde, videomateriālu no Bauskas Kultūras centra arhīva materiāliem demonstrēšana.

Izstāde par Bauskas kinoteātra „Uzvara” vēsturi, tēlnieku Mārtiņu Zauru.

plkst. 16 – kino zinātnieka Agra Redoviča kino lekcija un kino programma „Mijkrēslis ar karaļiem” - mēmais kino ar trīs neapstrīdamiem komiskā žanra karaļiem - Basteru Kītonu /Keaton/ (1895-1966), Haroldu Loidu /Lloyd/ (1893-1971), Čarliju Čaplinu /Chaplin/ (1889-1977).

Kino muzikālais pavadījums – tapieris Gints Žilinskis.

Kultūras programmas „Mijkrēslis ar karaļiem” projekta finansētājs Valsts Kultūrkapitāla fonds, atbalstītājs Zemgales plānošanas reģions.

 Informāciju sagatavoja Ieva Bronko-Pastore

Iet atpakaļ