Pagalmu svētkos Bauskā sestdien būs loterija

1.lpp

Uz otrajiem Pagalmu svētkiem Bauskas vecpilsētā baušķenieki un viesi tiek aicināti Miķeļdienā – 29. septembrī, informē biedrības «Bauskas vecpilsēta» vadītāja Ieva Bronko-Pastore. Pasākumu rīko biedrība kopā ar Bauskas kultūras centru.

Šoruden sarīkojumā iesaistās vairāk pagalmiņu nekā pērn, aktivitātes būs 17 vietās. Rātslaukumā notiks gan svētku atklāšana, gan noslēgums ar loterijas izlozi, te tiek rīkots arī tirgus, uz kuru vēl aicināti pieteikties amatniecības izstrādājumu, rudens augļu un dārzeņu pārdevēji.

Ieva Bronko-Pastore iesaka apmeklēt visus 17 pagalmus un katrā saņemt spiedogu pasākuma kartē. Tad varēs piedalīties loterijā, kuras izloze būs Rātslaukumā. Pasākuma karte ar spiedogiem, uzrakstot uz tās vārdu un uzvārdu, līdz plkst. 15.15 jāievieto loterijas kastē Tūrisma informācijas centrā. Loterijas izloze – plkst. 15.30 Rātslaukumā. Izlozē piedalīsies tikai klāt esošas personas.

Tā kā biedrība «Bauskas vecpilsēta» turpina vākt līdzekļus Lielā Murzas skulptūras izveidei Bauskā, Indra Liepa joprojām aicina uz salonu «Meistars Gothards» nest pārdodamas lietas Lielā Murzas krāmu tirgum, kas sestdien risināsies Mākslinieku dārzā Saules ielā 4.

Novadpētniecības un mākslas muzeja direktore Baiba Šulce informē, ka sestdien muzeja pagalmā tiek gaidīti apmeklētāji, kuri atnesīs vai atvedīs ziedošanai metāllūžņus, jo tie pēc tam tiks pārvērsti naudā, ko izlietos iepriekš minētās skulptūras radīšanā. Muzejnieki akcijai devuši savdabīgu nosaukumu – «Bleķi par zeltu». Muzeja pagalmā būs zupas vārīšana un baudīšana, muzicēs Muzeja atbalsta biedrības mazais orķestris.

Ziedu veikala «Rozīte» pagalmā 29. septembrī varēs skatīt neparastas un brīnumainas rudens veltes. Baušķenieki un novada ļaudis aicināti atnest un šajā pagalmā novietot dārzā vai mežā izaugušas interesantas rudens veltes, kas citiem noteikti jāredz.

2.lpp

Tautas fotostudija «Bauska» Edvīna dārzā, Plūdoņa ielā 54, skatītājiem būs izlikusi fotoizstādes «Novada svētki 2011», «Divu ielu paralēlēs», A. Indrika ekspozīciju «Veltījums laikam», informē studijas vadītāja Linda Kaufmane.

Bauskas Svētā Gara baznīcā interesenti varēs noklausīties un noskatīties Rundāles pils muzeja direktora, mākslas zinātnieka Imanta Lancmaņa, videolekciju «Bauskas pilsētas nozīme Kurzemes hercogistes mākslas attīstībā 16. – 18. gadsimtā».

Būs, ko skatīt un darīt arī Bauskas pamatskolas pagalmā, «Kvēles» pagalmā, Bauskas tūrisma informācijas centrā, kas izvietojies Rātsnamā. «Palīgs tavam auto» pagalmā varēs tetovēt auto, autoservisa «V+V» pagalmā būs limuzīna iemēģināšana, bet SIA «GEKA» pagalmā, Baznīcas ielā 2, motoklubs «Bucefals» ļaus izjust motobrālības garšu.

Pēc vecās sabiedriskās tualetes nojaukšanas Rātslaukuma malā skatam pavēries vēl kāds jauks pagalmiņš Pasta ielā 5. Svētku rīkotāji to nosaukuši par Edītes pagalmu, un arī tur būs, ko sestdien darīt. Īpaši rudenīgs pasākums paredzēts Amatnieku sētā pie Bauskas bērnu un jauniešu centra, Kalna ielā 14, tur «sēnes ienāks pilsētā».

SIA «Fotomiks» pagalmā, Kalna ielā 12, būs rokgrupas «Metal Age» brīvdabas mēģinājums un fotosesija, iejūtoties pagājušā gadsimta sākuma Bauskā. Ikvienu aicina arī individuālais uzņēmums «Novads» Rīgas ielā 5d, kā arī turpat kaimiņos – «Sadzīvnieku» pagalms ar sadzīviskām aktivitātēm.

Pilna svētku programma – afišās, interneta vietnē bauskasvecpilseta.lv, kā arī portāla bauskasdzive.lv kalendārā.

Raksts pārpublicēts no avīzes "Bauskas Dzīve"

Iet atpakaļ