Gardēžu tūre "Baudi Bauskā"

Zemgale atrodas Latvijas centrālajā daļā – Zemgales līdzenumā un tiek dēvēta par Latvijas maizes klēti, jo zeme šeit vienmēr ir bijusi īpaši auglīga, līdz ar to šajā reģionā ir labi attīstīta lauksaimniecība un iekoptas lauku teritorijas. Izsenis Zemgalē ir bijušas čaklas un viesmīlīgas saimnieces, kas allaž pratušas sātīgi pabarot savu saimi un godam pacienāt viesus.

Šoreiz stāsts par Bauskas novada piecām saimniecībām, kas piedāvā apmeklētājiem iepazīties ar lauksaimniecības produktu ražošanu un pārstrādi, tos nogaršot un iegādāties.

Bauskas novada mājražotāji un mazie ražotāji pagājušajā vasarā apvienojās jaunam tūrisma piedāvājumam - gardēžu tūrei „Baudi Bauskā”. Maršruts iepazīstina ar reģionam raksturīgiem kulinārā mantojuma lauku labumiem un mūsdienu garšām radītiem cienastiem.

Zemnieku saimniecība ”Celmi”

Zemnieku saimniecība "Celmi" nodarbojas ar piensaimniecību un mājas siera ražošanu. Mājas siers, ko saimniecībā ražo ir svaigais siers, pagatavots izmantojot lauku pienu, kas ir bagāts ar olbaltumvielām. Rūpīgā mājas siera izstrādes procesā, tiek pievienotas katram mājas sieram raksturīgās piedevas - sāļās, saldās vai pikantās, lai papildinātu tā uzturvērtību un izveidotu neatkārtojamu garšas buķeti ikviena siera cienītājam. Saimniecība piedāvā iepazīties ar mājas siera ražotni, degustēt un iegādāties produkciju.

Pakalpojuma sniegšanas valodas: LV, RU

Atvērts: visu gadu, pieteikties iepriekš!

Cena: EUR 3.00/pers.

Adrese: „Celmi”, Codes pagasts, Bauskas novads, LV-3910

Tālrunis: +371 26512926

E-pasta adrese: info@celmi.lv

http://www.celmi.lv

GPS 56.27807, 24.11088

Zemnieku saimniecība „Dārzi”

Zemnieku saimniecībā „Dārzi” audzē bioloģiski sertificētus smiltsērkšķus 20 ha platībā. Smiltsērkšķi ir ļoti vērtīgs organisma apgādātājs ar dabiskajiem vitamīniem, jo tā lapas un ogas satur praktiski visus dabā esošos vitamīnus. Atšķirībā no citām sulām, smiltsērkšķu sula satur lielu daudzumu C un E vitamīna, kā arī B grupas, PP un K vitamīnus un vairāk nekā 180 bioloģiski aktīvas vielas. Saimniecība piedāvā iepazīties ar smiltsērkšķu audzēšanu, apmeklēt ražotni, degustēt un iegādāties smiltsērkšķu plašo produkcijas klāstu.

Pakalpojuma sniegšanas valodas: LV, RU

Atvērts: visu gadu, pieteikties iepriekš!

Cena: EUR 3.00/pers.

Adrese: Centra iela 15, Mūsa, Ceraukstes pagasts, Bauskas novads, LV -3901

Tālrunis: +371 29196152

E-pasta adrese: gardumi.lv@inbox.lv

http://www.gardumi.lv

GPS 56.23777, 24.13914

Dūmiņu vīna darītava

Pasaulē zināšanas par vīnu kultūru liecina par inteliģenci un labu gaumi. Vīns nav vienkārši alkoholisks dzēriens, tas ir īpašs ar to, ka tam ir bezgalīgi daudz garšas nianšu. Dūmiņu vīna darītavā tiek gatavoti vairāk kā 20 veidu mājas vīni no Latvijā augušām ogām, ziediem un dārzeņiem. Šeit piedāvā iepazīties ar mājas vīnu gatavošanas tehnoloģiju un gaumīgi iekārtotā degustāciju zālē apgūt vīna baudīšanas māku. Pēc degustācijas var iegādāties tīkamās vīna šķirnes.

Grupā 10-35 cilvēki.

Pakalpojuma sniegšanas valodas: LV, RU

Atvērts: visu gadu, pieteikties iepriekš!

Cena: EUR 3.00/pers.- EUR 4,50/pers.

Adrese: Zvaigžņu iela 4, Jauncode, Codes pagasts, Bauskas novads, LV -3901

Tālrunis: +371 26215635

E-pasta adrese: d_ieva@inbox.lv

GPS 56.25353, 24.12733

Vīngliemežu audzētava „Kreiči”

Lauku viensētā, aplokos jau vairākus gadus tiek audzēti vīngliemeži. Saimniecība piedāvā vīngliemežu audzētavas apskati, stāstījumu par gliemežu dzīvi, konsultācijas un degustācijas. Modernā uzturzinātne gliemeža gaļu uzskata par ļoti veselīgu, jo tajā ir daudz proteīnu un minerālvielu, maz tauku. Visā Eiropā gliemežus konservē savā sulā, bet šeit vīngliemežu delikatesi piedāvā četros dažādos veidos: tomātu mērcē, garšvielās, ar ķiplokiem un ar olīvām. Vīngliemežu konservus iespējams arī iegādāties.

Pakalpojuma sniegšanas valodas: LV, RU

Atvērts: maijs - oktobris, pieteikties iepriekš!

Cena: EUR 1,50/pers.

Adrese: „Kreiči”, Codes pagasts, Bauskas novads, LV -3901

Tālrunis: +371 26451658

E-pasta adrese: kreici@inbox.lv

GPS 56.26425, 24.12093

Apskates saimniecība „Vaidelotes”

 Saimniecībai piešķirta zīme "Latviskais mantojums" par latvisko tradīciju kopšanu un latviskiem ēdieniem

Vaidelotēs iespējams iepazīties ar latvisko dzīvesziņu, lauku ikdienu un veselīgu uzturu. Šeit var svinēt latviskos gadskārtu svētkus ar dziesmām, dejām, ķekatām, iepazīties ar garšaugu un ārstniecības augu audzēšanu. Iespējams nobaudīt pašu audzētu kailgraudu miežu putru ar speķi, virteņus, zāļu tēju, plātsmaizi un pīrāgus no rupjā maluma miltiem. Iespējams iegādāties ārstniecības augu tējas, garšvielas un svaigas karašiņas.

Pakalpojuma sniegšanas valodas: LV, RU, EN

Atvērts: maijs - oktobris, pieteikties iepriekš!

Cena: pēc vienošanās

Adrese: „Vaidelotes”, Codes pagasts, Bauskas novads, LV -3901

Telefona nr. +371 29389993; +371 63921400

E-pasta adrese: vaidelotes@gmail.lv

GPS 56.425983, 24.227386

Sagatavoja Raimonda Ribikauska gardēžu tūres "Baudi Bauskā" iniciatore

Iet atpakaļ