Bauskā notiks Plūdoņa ielas svētki

Turpinot godināt Bauskas ievērojamā novadnieka Viļa Plūdoņa 140. dzimšanas dienu, 24. maijā pilsētā norisināsies līdz šim nebijis pasākums – Plūdoņa ielas svētki.

Iecerēts, ka svētki tiks atklāti pie Bauskas Pilsētas pamatskolas un tālāk virzīsies līdz pat Mēmeles krastam, piepildot ar radošu un pozitīvu atmosfēru ielu visā tās garumā. Plūdoņa ielas pagalmos un dārzos gaidāmi dažnedažādi pārsteigumi, priekšnesumi un izdarības Plūdonim raksturīgajos motīvos. Būs gan radošas darbnīcas, gan izstādes un tirdziņi, dzejas lasīšana un fotografēšanās, seno laiku ēdienu un dzērienu baudīšana, un citas aktivitātes visdažādākajām gaumēm. Piemēram, Bauskas Svētā gara evaņģēliski luteriskajā baznīcā norisināsies koncerts, kura apmeklētāji varēs baudīt ērģeļu mūziku un Bauskas Mūzikas skolas audzēkņu priekšnesumus. Savukārt „Fotomiks” pagalmā ar jestrām latviešu dziesmām uzstāsies vietējā puišu grupa „Without Borders”. Svētku noslēguma daļā, kas notiks Plūdoņa ielas galā, laivu piestātnē, pasākuma organizatori svētku dalībniekiem sola īpašu pārsteigumu.

Ideja par šādiem kultūras un dzejas svētkiem Plūdoņa ielas garumā radusies Bauskas Valsts ģimnāzijas skolotājai Vijai Cerusai, kas vēlējusies svētku tapšanā iesaistīt pēc iespējas vairāk pilsētas bērnus, jauniešus un uzņēmējus, tādējādi radot iespēju ikvienam atklāt ko jaunu par dzejnieku Vili Plūdoni. Svētku plānošana uzticēta baušķeniecei Agnesei Drēgnei, kas pēdējo gadu studē izklaides industrijas vadību un producēšanu. Par Plūdoņa ielas svētkiem viņa saka: „Šī ir lieliska iespēja īstenot manas idejas dzīvē, un mēģināt uzburt svētkus pilsētas iedzīvotājiem vienlaicīgi atgādinot, ka mūsu novadā kā pirms 140 gadiem, tā tagad ir talantīgi, radoši un krāšņi cilvēki kā domās, tā arī darbos.” Informācijas avots:

Elīna Uļanska Sabiedrisko attiecību speciāliste,
Bauskas Kultūras centrs
http://tourism.bauska.lv/lv/aktualitates/bauska-notiks-pludona-ielas-svetki-426

Iet atpakaļ