Zibakcija "No Mēmeles līdz Mūsai"

2014. gada 21. jūlijā notiks Bauskā nebijis pasākums - zibakcija „No Mēmeles līdz Mūsai”. Tās dalībniekiem nav svarīgs gadu skaits vai ikdienas nodarbošanās, galvenais nosacījums - ir jābūt iespējai fotografēt.

Akciju organizē Tautas fotostudija „ Bauska” sadarbībā ar biedrību „Bauskas vecpilsēta”, mākslas salonu „Meistars Gothards”, Bauskas Kultūras centru un Bauskas novada domi. Tās laikā ikviens Bauskas novada iedzīvotājs aicināts fotografēt Bausku – tās vietas un cilvēkus, iemūžinot pilsētu fotomirkļos nākamajām paaudzēm.

Akcijas mērķi ir papildināt Bauskas foto arhīvu, labāk iepazīt pilsētu un, iespējams, pat atklāt tajā ko jaunu, sniegt iespēju nākamajām paaudzēm palūkoties uz Bausku un tās cilvēkiem 2014. gada 21. jūlijā. Ikdienā neievērotas vienkāršas lietas un vietas, piemēram, ēkas, kurām katru dienu ejam garām vai parki, kuriem izskrienam cauri, tas viss nākotnes cilvēkiem pastāstīs par to, kā mēs dzīvojām šajā laikā.

Zibakcijas dalībnieki aicināti fotografēt pilsētas vidi – ielas, ēkas, parkus, automašīnas, cilvēkus un citus objektus, kas nākamajām paaudzēm kalpos kā liecība par laiku, kurā dzīvojam. Arī mēs par iepriekšējo paaudžu cilvēkiem, to apģērbu, paradumiem, arī vides ainavu pārmaiņām uzzinām, lūkojoties vēsturiskās fotogrāfijās.

Izvērtējot akcijas laikā iesūtīto materiālu, tiks atlasītas 40 labākās fotogrāfijas, kas kopā ar pārējo zibakcijas laikā gūto digitālā formāta materiālu 1.augustā svinīgi tiks nodotas Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzejam glabāšanai arhīvā.

Akcijas informatīvie atbalstītāji - laikraksts „Bauskas dzīve” un Bauskas novada pašvaldības izdevums „Bauskas Novada Vēstis”.

Foto zibakcijas "No Mēmeles līdz Mūsai"

NOLIKUMS

Zibakcija „No Mēmeles līdz Mūsai”

Zibakciju organizē Tautas foto studija „Bauska”, sadarbībā ar Bauskas novada domi un Bauskas Kultūras centru.

Akcijas mērķi

Labāk iepazīt Bausku, un atklāt tajā ko jaunu.

Veidot un papildināt pilsētas foto arhīvu, lai ar fotogrāfiju palīdzību sniegtu iespēju nākamajām paaudzēm ieraudzīt pilsētu šīs dienas acīm, redzēt, kāda tā būs bijusi 2014.gada 21.jūlijā. Ikdienā neievērotas vienkāršas lietas un vietas, piemēram, ēkas, kurām katru dienu ejam garām vai parki, kuriem izskrienam cauri, tas viss nākotnes cilvēkiem pastāstīs par to, kā mēs dzīvojām šajā laikā.

Akcijas norises vieta un laiks

Bauska, 2014.gada 21.jūlijs, no saullēkta līdz saulrietam.

Noteikumi fotogrāfijām

Fotogrāfijām jāatspoguļo pilsētas vide – ielas, ēkas, parki, pieminekļi, automašīnas, cilvēki un citi objeki, viss, kas nākamajām paaudzēm kalpos kā liecība par mūsu laiku.

Foto materiāla iesūtīšanas noteikumi

Iesūtāmo fotogrāfiju skaits – ne vairāk kā piecas fotogrāfijas.

Fotogrāfiju iesūtīšanas termiņš – līdz 25.jūlijam.

Fotogrāfiju izmērs nedrīkst būt mazāks nekā 1,5Mb un lielāks kā 5Mb.

Fotogrāfiju malu attiecība – 2:3.

Fotogrāfijas sūtīt uz e-pastu: tfsbauska@inbox.lv, norādot savu vārdu, uzvārdu, vecumu un tālruņa numuru.

Fotogrāfiju atlase un nodošana arhīvam

Pēc žūrijas – pieredzējušu fotogrāfu un Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzeja Vēstures nodaļas speciālistu – vērtējuma 40 vērtīgākās fotogrāfijas tiks attīstītas un kopā ar pārējo zibakcijas laikā gūto digitālā formāta materiālu 1.augustā svinīgi tiks nodotas Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzejam glabāšanai arhīvā.

Akcijas atbalstītāji

Bauskas novada dome, Bauskas Kultūras centrs, biedrība „Bauskas vecpilsēta” un mākslas salons „Meistars Gothards”.

Akcijas informatīvie atbalstītāji

Laikraksts „Bauskas Dzīve” un Bauskas novada pašvaldības izdevums „Bauskas Novada Vēstis”.

Informācija Tautas foto studija "Bauska"

Iet atpakaļ