Lielā Murzas tirgū aicinās ziedot skulptūrai Bauskā

Novada svētkos Bauskā 4. augustā līdztekus daudzām aktivitātēm būs arī Lielā Murzas krāmu ziedojumu tirdziņš, ko organizē biedrība «Bauskas vecpilsēta», informē biedrības valdes priekšsēdētāja Ieva Bronko-Pastore.

Ko tas viss nozīmē? Tā kā Bauskā nav interesantu skulptūru, trūkst arī mārketinga vietējām leģendām, «Bauskas vecpilsētas» biedri iecerējuši Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmiņā uzstādīt skulptūru Lielajam Murzam. Ir jāpopularizē atraktīvi stāsti par savu pilsētu.

Lielais Murza bijis Bauskā un tālu aiz tās robežām zināms arī ar vārdu Magno Kavallo, darbojies 18. gadsimtā kā filozofs, mediķis, farmaceits, ķīmiķis un diždzejnieks. Kurzemes dāmām skaistumkopšanas nolūkos ieteicis mazgāties aukstā ūdenī, kas smelts vietā, kur Mūsa un Mēmele satek kopā. Kundzēm Jelgavā un Rīgā viņš šo ūdeni, «speciāli apstrādātu», pārdevis muciņās. 4. augustā Lielais Murza būs sastopams arī ziedojumu tirdziņā, viņa ieteikumi ikvienai sievietei noderēs.

Skulptūras izveidei, protams, vajag līdzekļus, tālab ikviens pilsētnieks un arī novada iedzīvotājs tiek aicināts sestdien no plkst. 9 nest labas mantas, kas pašam pašlaik neder, bet citiem varētu kāroties. Tad andele ies vaļā, varēs pret ziedojumiem iegādāties preces. Tas viss notiks tā sauktajā Mākslinieku pagalmiņā - Plūdoņa un Saules ielas stūrī, pie vecā Bauskas cietuma sienas. Kam ir vērtīgas mantas krājumā, bet netiek sestdien tās ziedot, Indra Liepa aicina lietas iepriekš jebkurā dienā atnest uz salonu «Meistars Gothards».

Lai ziedotu Lielā Murzas skulptūrai, tirdziņam noderēs trauki, suvenīri, bižutērija, rotaļlietas un citas labas mantas. Lūgums - nenest nolietotus apģērbus un apavus.

Šajā Lielā Murzas tirdziņā 4. augustā no pulksten 11, protams, būs mūzika, jautrība, pats Magno Kavallo, Alīdas kafeja, Dairas cūku pupas seno laiku gara uzkodām, keramiķe Zigrīda Tauriņa darbosies ar bērniem mākslinieku darbnīcā, ikviens varēs pasūtināt arī savu portretu mākslas studentei Martai Liepai.

«Bauskas vecpilsētas» biedri aicina pilsētniekus aktīvi iesaistīties Bauskas tēla veidošanā, ziedojot Lielā Murzas skulptūrai. Nākotnē ir arī citas ieceres -, piemēram, Plūdoņa ielas malās izvietot skulptūras ar dzejnieka poēzijas tēliem.

Raksts pārpublicēts no avīzes "Bauskas Dzīve".

Iet atpakaļ