Ceļojošās izstādes „Bauska toreiz un tagad” atklāšana 21. februārī plkst. 16.00 Bauskas autoostā

Bauskas autoostā no 21. februāra līdz 17. martam būs skatāma izstāde „Bauska toreiz un tagad”, ko rīko biedrība „Bauskas vecpilsēta”. 

Izstādes veidotāju vadmotīvs ir iepazīstināt Bauskas novada un pilsētas iedzīvotājus un tās viesus ar dažiem vēstures lieciniekiem, notikumiem, mirkļiem ...

21. februārī liekot lietā maģiju, tiks veidots tilts no pagātnes uz tagadni. Par to, kādi reiz bijuši pagātnes tēli un to tikumi, mums palīdzēs uzzināt seno deju grupa „Galms”, Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejs, Bauskas bērnu bibliotēka un Bauskas kultūras centrs. 

Izstādē būs iespējams aplūkot vienpadsmit planšetes ar vizuālu un tekstuālu informāciju par ēkām un notikumiem Bauskas vecpilsētā, kas atspoguļo no iepriekšējām paaudzēm saņemto materiālo un garīgo kultūras mantojuma daļu un informāciju par to, kā tas caur gadsimtiem „dzīvojis” līdz mūsdienām. 

Tas ir mēģinājums padziļināt izpratni par to materiālo un garīgo kultūras mantojuma daļu, ko glabā Bauskas vecpilsēta. 

Būsim izglītoti un saliedēti, godāsim senču paveikto un ar prieku pildīsim pienākumu šī mantojuma saglabāšanai, restaurācijai un tālāk nodošanai nākamajām paaudzēm. 

Ceram arī Jūs pamudināt būt lepniem par savu novadu un pilsētu. Lai rodas vēlme izzināt pašiem vēl neizzināto, parādīt citiem jaunatklāto! 

Bauska – sena, lepna un sīksta pilsēta. Pilsēta, kura radusi vietu gan Kurzemes hercogu rezidencei, gan rosīgiem tirgotājiem un prasmīgiem amatniekiem. To lutinājis tirdzniecības uzplaukums, piemeklējuši baigi kara, mēra un panīkuma gadi. Te ballējušies kā „ulmaņlaikos”, tā padomju gados, un draiski ritējis laiks, kopš Latviju atkal saucam par savu. 

Izstāde tapusi pateicoties veiksmīgai biedrības „Bauskas vecpilsēta” dalībai VAS „Latvijas Hipotēku un zemes bankas” Klientu kluba „Mēs paši” projektu konkursā.

Iet atpakaļ